Otwarcie nowej siedziby

sie 24, 2023 | Bez kategorii

Od 7.07.2023 oficjalnie jesteśmy na Zamkowej 18 w Swarzędzu!

Czas od otwarcia Fundacji nie był dla nas łaskawy. Szukanie lokalu, pół roku remontu, pół roku prowadzenia działalności i… pandemia. Kolejne pół roku zamknięte z uwagi na prowadzoną działalność leczniczą… Daliśmy radę ratując się wszelkimi możliwymi zleceniami, nikt nie marudził, że przecież “on nie został zatrudniony do szycia maseczek”. Zarywaliśmy nocki, ale przetrwaliśmy.

Nauczyliśmy się żyć w pandemii i… wybuchła wojna w Ukrainie. Ogrom niepewności, wdrożenie działań pomocowych dla uchodźców i dostosowanie się do obecnych warunków.

Gdyby nie mój zespół, nie byłoby to możliwe. Fundacja na pewno by nie przetrwała, gdyby nie poświęcenie nas wszystkich. Dopiero, gdy zbieramy do kroniki informacje o zrealizowanych działaniach, robi na nas wrażenie ich ogrom.

Największe podziękowania należą się moim rodzicom, na których zawsze możemy liczyć. Nie zależnie czy chodzi o awaryjną opiekę nad dziećmi, narysowanie postaci do książki, naprawę zmywarki czy odpalenie najszybszego punto w mieście, gdy pracowniczka nie ma jak wrócić do domu.

Dziękuję też mojemu mężowi, który pomaga nam w wielu technicznych sprawach, a gdy jestem w Fundacji to on zostaje z dziećmi.

Dziękuję Aleksandra Orchowska, wiceprezesce Fundacji ORCHidea, przyjaciółki, z którą nieustannie wymieniam się doświadczeniem. Wspieramy się i napędzamy do dalszego działania. Razem możemy więcej!

Joannie Janowicz, współwłaścicielce firmy, prezesce Fundacji Dom Książki, za wsparcie w przeprowadzce, bez którego na pewno nie zdążylibyśmy na czas otworzyć siedziby oraz za całą dotychczasową współpracę.

Markowi G., nie wiem, czy mogę z nazwiska, więc zostawimy tajnie 🙂 Pan Marek sfinansował i zbudował nam szafy do pierwszej siedziby Fundacji, które są z nami także w nowym miejscu, a teraz bardzo nam pomógł z przeprowadzką i przeniesieniem szaf.

Małgorzacie Ciećmierowskiej, za obecność, wielorakie wsparcie i pomoc 🙂 Klunkry wielkopolskie

Agnieszce S., Natalii W., za zaangażowanie i wsparcie w działalność Fundacji,

Klaudii Kopackiej, właścicielki firmy Hashtag #LOFT, za wsparcie naszych działań na każdym możliwym etapie.

Ale największe podziękowania należą się:

Karolinie – to niezwykła fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej. Prześwietla dzieci szczegółowo, a efekty, które osiągają dzięki pracy z Karoliną są niezwykłe. Ponadto ma doskonały zmysł organizacyjny i poczucie estetyki. Jest perfekcjonistką. To dzięki jej zarządzaniu otwarcie było tak dopracowane w każdym szczególe.

Kinga – królowa dokumentacji i porządku. Z nami od 2019 roku. Niezwykle dopracowane kosmetyczki, torby i inne uszytki, także te marki Klunkry Wielkopolskie, to też w większości jej praca. Zawsze możemy liczyć na jej pomoc, nie boi się wyzwań, a swoje obowiązki wykonuje najlepiej jak to możliwe.

Danka – najlepsza księgowa, która specjalizuje się w NGO i to, jak ogarnia nasze dokumenty, jest fenomenalne. Dzięki niej, śpię spokojnie, nie martwię się o wyniki kontroli, a sprawozdania robimy jako pierwsi i prawie z przyjemnością 🙂

Daria – nieocenione wsparcie graficzne (Pierwsze kroki w rodzicielstwie to jej graficzne dziecko), ale także w sytuacjach nadzwyczajnych, gdy np. W weekend trzeba poprowadzić zajęcia.

Piotr – fizjoterapeuta pediatryczny pracujący z dziećmi metodą MAES, od lat związany z Fundacją, angażuje się w wiele realizowanych przez nas działań, zawsze możemy na niego liczyć 🙂

Michałowi, mężowi Kingi, za poświęcenie swojego wolnego czasu i często czasu na sen, w zamian za wybudowanie dużej szafy w biurze, lady oraz wszelkich stolarskich przedsięwzięć

Magdzie – pierwsza zatrudniona pracowniczka. Wiele razem przeżyłyśmy. Po dwóch latach wróciła do zawodu nauczyciela, ale nasze drogi ciągle się przeplatają i jesteśmy w dobrym kontakcie 🙂

Dziękujemy za obecność

Pani Marszałkini, Pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego,

Panu Dyrektorowi Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Grzegorzowi Grygiel,

Pani Zastępczyni Dyrektora ROPS ds. Strategicznych, Zofii Rutkowskiej,

Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu OPSSwarzedz, Pani Agnieszce Maciejowicz,

Pani Wicedyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, Pani Jolancie Osada,

Pani Kierownik Sekcji Aktywizacji i Wspierania Rodziny, Pani Katarzynie Zarembie,

Pani Katarzynie Dudzińskiej z Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz,

Pani Katarzynie Sójce, Centrum terapii dzieci i młodzieży Dziupla Katarzyna Sójka,

Piotrowi Orchowskiemu,

Justynie Brylewskiej i Rafałowi Jaworskiemu, z Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka

Naszej przyszłej pracowniczce – Hani 🙂

Dziewczynom z Fundacji Ubabrane – Adzie i Iwonie,

Pani Marii

Osób, które musiałabym wymienić jest naprawdę dużo. Chciałabym wymienić każdego, jednak jednocześnie nie chcę nikogo pominąć, ani nikogo zawstydzić. Każdemu bardzo, bardzo dziękuję. Na tym więc zakończę indywidualne wyróżnienia. To, w jakim miejscu jesteśmy aktualnie to zasługa każdego z Was. Dziękuję.

Dziękuję także Wszystkim obecnym w tym ważnym dla nas dniu. Doceniamy to, że byliście z nami w tych ważnych chwilach, a Wasze dobre słowo i wiara w nas są ogromnym motorem napędowym!

Dziękujemy Właścicielom oraz Personelowi Hotel Restauracja Bachus w Pobiedziskach za przygotowanie pysznych kanapek oraz wypożyczenie stołów i zastawy. ❤

P.s.

To, co widzicie na zdjęciach to właśnie nasza praca zespołowa pod szefowaniem Karoliny. Nie było profesjonalnego cateringu, wszystko ogarnęliśmy wspólnie 🙂